Cseh MX, Csapatbajnoki: Az év egyik legjobb versenye

A csapatbajnoki versennyel befejeződött a cseh motocross sorozat. Remek futamokkal búcsúztam az évtől, egy harmadik és egy negyedik helyezéssel a legjobb MX2-es lettem az open mezőnyben. Nem kaptam lehetőséget sajnos, hogy a Buksa/Ados KTM színeit képviselhessem, egy másik cseh csapatnak adtak kölcsön erre a versenyre. Éppen lemaradtam az "új" csapattal a dobogóról, 4. lettünk. Sajnos a Buksa/Ados KTM nem tudta az egyéni bajnokokkal megvédeni a tavalyi csapatbajnoki címét, mindhárom fiúnak voltak rossz futamai, ezért harmadikok lettek. Ha az egyéni eredményeket nézzük, akkor mindegyik buksás csapattársamnál jobb voltam ezen a versenyen. Ez egy kis elégtétel nekem az idei nehéz szezonom után.

Végeredmény:
    1. Osička - Pfeil MX team (Thomas Kjer Olsen, Filip Neugebauer, Arminas Jasikonis) 12 pont
    2. Team MAX2 - KRTZ (Jaromir Romančík, Tomas Simko, Marek Sukup) 22 pont
    3. Buksa / Ados KTM team (Martin Michek, Sulivan Jaulin, Florent Richier) 24 pont
    4. Orion - RS Petrol - Motorbike Chynov (Michael Gregor, Jonas Nedved, Bence Szvoboda) 38 pont
    5. Orion - RS Petrol - Spencerlife Media, SZA team (Petr Bartos, Krc Martin, Petr Michalec) 39 pont

Még a magyar csapatbajnoki van hátra és vége a versenyszezonnak. Találkozunk GYÁLON, jövő hétvégén.