ADAC Masters, 3. forduló: Fejlődés

Óriási előrelépésnek éltem meg ezt a versenyt. Felszabadultam motoroztam, aminek meg is lett az eredménye: az időmérőn és az első futamban is megfogtam Kornélt. Ez egy apró személyes siker volt.

A sérülésem ugye kicsit átírta a 2013-as forgatókönyvet, otthon MX2-ben megyek, Németországban viszont továbbra is a Masters kategóriában, vagyis MX1-ben állok rajthoz, de nem a 450-es motorral, hanem a 350-essel. Ez nagyon jó választásnak bizonyult, sokkal gyorsabb lettem vele!

A térdműtétem miatt ki kellett hagynom a második német versenyt Reutlingenben, amit így utólag egyáltalán nem bánok, mert az is egy esős verseny volt. Aichwaldba úgy érkeztem meg, hogy lehetőleg kvalifikáljam magam a futamokra, és utána pár pontot szerezzek. Ez a bajnokság rendkívül erős, vb-menők mennek itt, szóval egy jó eredmény igazán sokat tud dobni a versenyző megítélésén.

Nagyon jól sikerült számomra ez a hétvége. Az edzéseken egy viszonylag jó időt motoroztam a csoportomban, egy ideig vezettem is, de a végére a sztárok felszívták magukat, és az elszomorító 15. helyen végeztem. Egy kicsit paráztam, mert ezzel a pozícióval ki is csúszhattam volna a kvalifikációs helyekről, mivel a két csoport összesítése után alakul csak ki a rajtsorend. Az időm jobb volt, mint a Kornélé, mégis hátrébb soroltak a szabályok értelmében.

A verseny napján szerencsére nem volt már eső, így ultra körülmények fogadtak minket. Meggyűlt a bajom ezen a napon a szemüvegemmel. Mindkét futamban kipattant a lencsém, ami megakadályozta, hogy a maximumot hozzam ki magamból, mégsem vagyok elégedetlen. Az első futamban egy nagyon jó start után a 12. helyen futottam célba, Kornél előtt, aki a 14. lett a kuplunggal küszködve. A második futamban megfordult köztünk a sorrend, Kornél lett a 12., én pedig a 15.

Rendkívül szerencsés helyzetben vagyok, hogy a HTS KTM lehetőséget biztosít számomra a németországi versenyzéshez. Ez a fejlődés legfőbb záloga. Biztos vagyok benne, hogy az év hátralévő részében még ennél is szebb eredményekkel tudom meghálálni a belém vetett bizalmat. Ez a német verseny új erőt adott nekem a szezonhoz, amiről már-már kezdtem lemondani ott a műtőasztalon. Ez is azt bizonyítja, hogy semmi sem lehetetlen, csak akarni kell!